O cheerleadingu

Sportovní cheerleading se v České republice rozmáhá hlavně v posledních 20 letech. Místem původu jsou Spojené státy, odkud se tento původně čistě mužský sport šířil od 50. let. 20. století do světa a v devadesátých letech i k nám. Od skromných začátků při propojení s tuzemským americkým fotbalem jsou vystoupení cheerleaders k vidění jako doprovodný program při mnoha nejen sportovních utkáních, ale i při společenských událostech. Jako jiné sporty, má i cheerleading své vlastní soutěže na několika úrovních. 
Při vystoupeních  se pojí různé prvky, jako pohyby rukou, skoky, výkopy, akrobacie, pokřiky, lidské pyramidy a samozřejmě hudební doprovod.

O nás

Náš tým Pilsen Jaguars Cheerleaders (familiárně jsme nazýváni Pilsen Jags) vznikl ve školním roce 2003/2004. U zrodu stála parta kamarádek milujících tanec a pohyb obecně. Původním záměrem bylo jen zpříjemnění diváckého zážitku při sledování basketbalových zápasů. V roce 2005 jsme přijaly nabídku spolupráce od plzeňských hráčů amerického fotbalu a vznikl tak oficiální tým Tornadoes Cheerleaders, ze kterého byli později Patriots Cheerleaders, pak Pilsen Cheerleaders a nakonec jsme do názvu přijali i zvířátko :). V současnosti jsme pod patronací Střediska volného času Radovánek. Cheerleading se postupem času stal z pouhé zábavy důležitou součástí našeho života.

Kde jste nás mohli vidět

  • plesy (Reprezentační ples města Plzně, Rubínový ples a další.)
  • sportovní utkání (americký fotbal, basketbal, házená, volejbal, futsal)
  • soutěže (Spirit Cheer Cup, Prague Open, Safari Cup, Mistrovství ČR a Mistrovství Evropy)
  • benefiční a společenské akce

Spolupráce

  • účastnili jsme se natáčení videoklipu k dokumentu pánů Klusáka a Remundy Český mír
  • IZS Plzeňského kraje 

Naše kategorie

V současné době se náš tým skládá z těchto věkových kategorií:
Baby               (3-6 let)
Mini                (5-8 let)
Primary          (7-12 let)
Youth              (12-16 let)
Senior             (od 16 let)
Parents           (od 18 let)